×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
مهم‌ترین ابزار تقرب انسان به خدا نماز است

استاد حوزه علمیه قم گفت: مهم‌ترین ابزار تقرب انسان به خدا که سبب نزدیکی به خدا می‌شود، نماز است. 

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری در گزارشی از ایسنا حجت‌الاسلام‌ علی اکبر صمدی یزدی ۱۹ آذرماه در سومین اجلاس استانی نماز و فضای مجازی، اظهار کرد: خدای متعال حکیم علی‌الاطلاق است یعنی  اگر انسان‌ها را به کاری امرمی‌کند این امر خدا بدون حکمت نیست.
وی افزود: از آن جایی که خداوند خالق انسان است و خیر و صلاح انسان‌ها را می‌داند اگر دستوری به انسان‌ها می‌دهد از روی حکمت بوده و در صورتی که از کاری نهی می‌کند پرهیز از آن قطعاً به صلاح افراد است. 
حجت‌الاسلام صمدی یزدی با اشاره به آثار و برکات فراوان پیرامون نماز، تصریح کرد: آثار و برکات بسیاری در نماز نهفته است که اگر انسان به این امر الهی توجه کند، نیازی نیست که به افراد تلنگری برای به جای آوردن نماز زده شود.
وی گفت: وظیفه تمام افراد است که نماز را در میان مردم نهادینه کنند که اگر نماز در میان افراد به طور صحیح نهادینه شود هیچ فردی در خصوص نماز کوتاهی نمی‌کند.
استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: در صورتی که اجلاسیه نماز در روستاها، مصلاها و مساجد هر استان برگزار شود جایگاه نماز حفظ می‌شود.
وی با اشاره به اینکه نماز جدای از ایمان نیست، تصریح کرد: ایمان به خدا و نماز از یکدیگر جدا نیستند به این معنا که  اگر فردی مومن باشد نمی‌تواند اهل نماز نباشد.
حجت‌الاسلام صمدی یزدی با اشاره به اینکه مهم‌ترین ابزار تقرب انسان به خدا نماز است، خاطرنشان کرد: گناه از عمده دلایل دور شدن و فاصله گرفتن انسان از خدا است که گناه نتیجه غفلت انسان است و غفلت از یاد خدا، موجب گناه می‌شود.
وی تاکید کرد: هر لحظه ممکن است غفلت از یادخدا به سراغ انسان بیاید که لازم است انسان‌ها هر چند ساعت یک بار نماز بخوانند و در صورتی که به احکام نماز توجه شود قطعا انسان اهل نماز نمی‌تواند گناه کند.
استاد حوزه علمیه قم گفت: اگر نماز انسان به طور صحیح و با اخلاص به جای آورده شود انسان از منکرات دور می‌شود و به سوی خدا تقرب می‌جوید.
وی با اشاره به اینکه انسان نباید تنها به نمازهای واجب اکتفا کند، افزود: نمازهای نافله و مستحبی موجب نزدیک شدن انسان به خدا می‌شود.
حجت‌الاسلام صمدی یزدی گفت: همان اندازه که نماز سبب نزدیکی انسان به خدا می‌شود، همان اندازه انسان را از شیطان دور می‌‎کند و در صورتی که امروزه با وجود فضای مجازی که فضایی تهدید کننده برای نسل حاضر است، ارتباط با نماز قوی شود شیطان نمی‌تواند ایمان را از انسان بگیرد.
وی با اشاره به اینکه چیزی برای شیطان شکننده‌تر از نماز نیست، تصریح کرد: باید تلاش شود انسان‌ها در تمام گرفتاری‌ها و مشکلات به نماز پناه ببرند زیرا نماز بهترین وسیله توسل در تمام گرفتاری‌ها است.
استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: نماز عامل استجابت دعاست به جای اینکه افراد در هنگام مشکلات به سراغ دعا نویس و فال‌گیر روند، لازم است به سراغ نماز روند که موجب آرامش در زندگی و آمرزش گناهان می‌شود.
وی با اشاره به ضرورت نهادینه شدن نماز میان مردم، تصریح کرد: امروزه در جامعه با تشویش‌های زیادی مواجه هستیم و دشمن تبلیغات زیادی در جامعه رواج می‌دهد که هیچ کدام متناسب با دین و فرهنگ نظام نیست.
حجت‌الاسلام صمدی یزدی خاطرنشان کرد: باید مسائل دینی را در جامعه تبلیغ کرد و در صورتی که در جامعه مسائل دینی بیشتر تبلیغ شود تاثیرگذاری خود را خواهد داشت.

اخبار مرتبط:

خبرگزاری ایرنا

خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری ایکنا

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true