×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
دست یافتن به اهداف تنها با برگزاری جلسات محقق نمی‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال بختیاری با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی برای حمایت از کالای ایرانی، گفت: باید به فرهنگ‌سازی در حمایت از کالای ایرانی توجه خاصی شود که دست یافتن به اهداف این شعار، تنها با نشست و برگزاری جلسات محقق نخواهد شد. 
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری در گزارشی از ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – حبیب‌الله وفایی ۲۲فروردین ماه در جلسه دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان، اظهار کرد: در مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و … نه تنها در استان بلکه در کشور دولت به تنهایی قادر به حل تمامی مشکلات نیست و این امر با کمک مردم امکان‌پذیر است.
وی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در حمایت از کالای ایرانی، افزود: باید به فرهنگ‌سازی در حمایت از کالای ایرانی توجه خاصی شود که دست یافتن به اهداف این شعار، تنها با نشست و برگزاری جلسات محقق نخواهد شد.
وفایی خاطرنشان کرد: کالای ایرانی تولید شده توسط تولیدکنندگان باید از لحاظ کیفی با کالاهای خارجی قابل رقابت بوده و این مردم هستند که باید دولت را در راستای رسیدن به این هدف یاری کنند.
وی مشکلات اصلی در حوزه اقتصاد را معیشت مردم دانست و بیان کرد: سرانه درآمد سالانه مردم استان نسبت به کشور ۵۵ درصد است و این امر نشان دهنده نرخ بالای بیکاری و وضعیت نامطلوب معیشت مردم استان است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تصریح کرد: تقویت بخش خصوصی، اقدامات مناسب در بحث تولید، پایین آوردن وابستگی به ارز، افزایش پتانسیل‌های مربوط به وضعیت نسبی استان و افزایش کیفیت از جمله فعالیت‌هایی است که در راستای رسیدن به شعار حمایت از کالای ایرانی نقش موثری خواهد داشت.
وی ادامه داد: در سال ۹۴- ۹۳  در حوزه دین، مذهب و مسائل مرتبط با نماز، اعتبارات تخصیص یافته به استان ۱۵ میلیارد تومان بوده که این مبلغ در سال ۹۵ – ۹۶ با افزایش ۸۷ درصدی به ۲۸ میلیارد رسیده که از این میزان اعتبار دو تا پنج درصد از اعتبارات تملک و دارایی سرمایه استان به حوزه فرهنگ، هنر و مذهب و دو درصد(۱۴میلیارد تومان) هم به موضوعات مرتبط با نماز در سال ۹۶ اختصاص داده شده که از این میزان هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به صورت مستقیم به حوزه نماز تخصیص داده شدهاست و هم‌چنین اعتبارات هزینه شده توسط دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه نماز بیش از ۷۰۰ میلیون تومان بوده است.
لازم به ذکر است در پایان این نشست از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به عنوان یکی از دستگاه های برتر در حوزه نماز با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true