×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ بهمن - ۱۳۹۷  
true
true
۱۲ فروردین روز تثبیت ثمره مبارزات و پايه‌‏هاى نظام اسلامی

امام جمعه فارسان گفت: ۱۲ فروردین‌ماه ۵۸ مردم با لبيك به نداى رهبر خود پايه‌‏هاى نظام اسلامى را تثبيت كردند و خواستار حاكميت اسلام ناب و مترقى در حكومتى بر پايه مشاركت و حضور مردم در سرنوشت خويش شدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری در گزارشی خبرگزاری فارس از شهرکرد عنوان نمود: حجت‌الاسلام محسن ملکپور ظهر امروز (۱۰ فروردین) در خطبه‌های نمازجمعه فارسان ضمن تبریک میلاد با سعادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) اظهار کرد: از مهم‏ترین ویژگى‏‌ها و فضائل حضرت عدالت‌محورى و مبارزه با ظلم و جور است.

وی ادامه داد:  این ویژگى براى هرکسى‏‌که ادعا مى‏‌کند محب و شیعه حضرت است، صفتى بارز است که باید خود را سعى کند بدان متصف کند و در این زمانه که ظلم و جور در حال دشمنى با اسلام است، سر خم نکند.

امام جمعه فارسان خاطرنشان کرد: در سال‏‌هاى اخیر رهبر معظم انقلاب تلاش داشته‌‏اند با نگاه جامع، اقتصاد را جبهه جدید و اصلى‏‌ترین صحنه تخاصم و تقابل دشمن با نظام اسلامى و ملت ایران معرفى کنند و واضح است که تمام تلاش دشمن باز کردن جبهه‏‌هاى متعدد و البته وسیع و تلاش براى برهم زدن اولویت‌‏هاى نظام در افق ۱۴۰۴ و نظام فکرى جمهورى اسلامى و عدم تخصیص بهینه منابع و توان درونى به اولویت‏‌هاى حقیقى است.

ملکپور اضافه کرد: براین اساس سکان‌دار کشتى انقلاب، با درایت همیشگى و بدون فوت وقت و درگیر شدن با جبهه‏‌هاى ساختگى یا با اولویت کمتر، جبهه هدف‌گذارى شده دشمن را شناسایى کرده و مکرر چند سال است نهیب می‌زنند که مراقب تنگه‌‏هاى نفوذ دشمن باشیم.

وی با بیان اینکه نامگذارى سال‏‌هاى اخیر از یک قاعده جامع پیروى مى‏‌کند، گفت: تمام عناوین سال‌هاى اخیر که حوزه فرهنگ اقتصاد و مصرف را نشانه مى‏‌گیرد، همه آن‏‌ها اجزایى از یک شبکه مفهومى است که باید یک خط پدافندى را در مقابل دشمن آرایش داد تا هم در مقابل هجمه‏‌هاى او تاب مقاومت داشت، هم مسیر پیشرفت کشور را بیشتر فراهم کرد.

امام جمعه فارسان تصریح کرد: حمایت از کالاى ایرانى، در واقع حمایت از کار ایرانى، حمایت از کارگر ایرانى، حمایت از سرمایه ایرانى، حمایت از کارخانه، تولید ملى، خانواده ایرانى، اقتصاد ایرانى و در واقع تقویت وجهه ملى که موجبات عزت نظام اسلامى را فراهم مى‏‌آورد و با یک همگرایى ملى کشور را از چالش‌‏هاى بیشتر نجات مى‏‌دهد.

ملکپور حمایت از کالاى ایرانى را فراتر از ترجیح خرید محصولات تولید داخلى دانست و افزود: در حقیقت رهبرى معظم انقلاب با انتخاب این نام قصد داشتند تعصب به ساخت کشور و اشاعه و ترویج این تفکر و تلاش براى ایجاد فضا و وجهه مثبت براى ساخت و استحکام درونى را دنبال کنند.

وی با اشاره به روز ۱۲ فروردین یادآور شد: مردم ایران اسلامى اگرچه در طول مبارزات انقلابى خود شعار استقلال، آزادى، جمهورى اسلامى را در سرلوحه شعارهاى خود قرار داده بودند و به این ترتیب با فریادهاى خود اجماع قاطع خود را در مورد جمهورى اسلامى اعلام کرده بودند اما جهت تثبیت ثمره مبارزات اسلامى خود در روزهاى دهم و یازدهم فروردین ۵۸ با حضور در پاى صندوق‏‌هاى راى به «جمهورى اسلامى» راى قاطعى دادند.

امام جمعه فارسان ادامه داد: پیش از آن برخى گروه‌‏ها و جریانات سیاسى ناهمسو با جریان عمومى مردم پیشنهادهاى مختلفى مانند جمهورى (بدون قید اسلامى) و یا جمهورى دمکراتیک و… جهت نوع و شکل حکومت آینده مى‏‌دادند.

ملکپور اظهار داشت: در این روز ۹۸/۲ درصد مردم با لبیک به نداى رهبر خود پایه‌‏هاى نظام اسلامى را تثبیت کردند و خواستار حاکمیت اسلام ناب و مترقى در حکومتى بر پایه مشارکت و حضور مردم در سرنوشت خویش شدند.

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true